Bezpečnostní skla

Bezpečnostní skla se využívají všude tam, kde je zvýšený požadavek na zamezení zranění a ochranu majetku, jako jsou vstupní dveře, zábradlí, zástěny sprchových koutů, celoskleněné dveře a stěny, nábytkové a interiérové sklo, přístřešky, banky, pošty, obchody apod.
Bezpečnostní skla se dělí na skla tvrzená, skla lepená a skla s drátěnou vložkou.


Tvrzené bezpečnostní sklo ESG
Díky speciálnímu tepelnému zpracování (kalení) sklo získává velkou odolnost proti nárazům, tepelnou odolnost, vysokou pevnost v ohybu a unese také větší zátěž. V případě, že dojde k prasknutí, rozpadne se na malé tupé střepy, které nemohou způsobit zranění. Tepelně tvrzené sklo je považováno za bezpečnostní sklo splňující závazné normové požadavky na bezpečnost.


Lepené bezpečnostní sklo CONNEX
Lepené bezpečnostní sklo je tvořené slepením dvou nebo více tabulí čirého skla a jedné nebo více PVB fólií. Tato fólie se vyznačuje pevností, pružností a přilnavostí. Dojde-li tedy k rozbití skla, střepy se díky této fólii nerozletí do okolí, ale ulpí přímo na ni, což zabrání poranění osob od ostrých střepů.
Sklo Connex se vyrábí v těchto silách:
– 33. 1 – 33. 2 – 33. 4 - 44. 1 – 44. 2 – 44. 4 – 55. 1 – 55. 2 – 66. 1 – 66. 2
s matovou folií – 33. 1 – 33. 2 – 44. 1 – 55. 1
folie bronz – 33.1.
Dále je možné objednat barevné provedení skel Connex.


Skla s drátěnou vložkou (drátoskla) – vnitřní drátěná vložka drží pohromadě kousky skla v případě jeho rozbití. V případě potřeby zvýšené požární odolnosti se pak volí drátěné sklo ARMEPOLI. Drátosklo se nejčastěji využívá k zasklení střešních oken, střech, přístřešků, vstupních dveří apod.